0535 697 7242 - info@bgrteknoloji.com

SEO açısından blog sayfasının önemi nedir?

01.01.2018

En yalın haliyle web günlüğü olarak tanımlayabileceğimiz Blog, Web ve Login (weB-LOGin) kelimelerinin bir araya gelmesinden oluşan bir kavramdır. Burada web, internet ortamını temsil ederken, login ise hazırlamış olduğumuz metnin internet ortamına girişini temsil etmektedir.

Günümüzde kişisel bloglar kadar kurumsal blogların da yoğun olarak kullanıldığı göz ardı edilemez. Sektörel yeniliklerin yanı sıra hizmet, ürün yada marka bazlı konuların yer aldığı kurumsal bloglar, firmanızın yada markanızın bilinirliğini artırmada oldukça önemli bir rol oymaktadır.

Firmaların hizmetleri yada ürünleriyle ilgili haber ve duyurularını daha samimi bir şekilde müşterilerine duyurdukları kurumsal blogların içeriği doğru, çarpıcı ve en etkili şekilde hazırlanmalıdır. Etkin bir şekilde hazırlanmış kurumsal bir blog, potansiyel müşterilerin ilgisini çekecek ve satın alma kararlarını olumlu bir yönde etkileyecektir.

Kurumsal web sitenizde blog kullanımı, firmanız, hizmetleriniz veya ürünleriniz hakkında potansiyel müşterilerinize daha geniş bilgi vermenin yanısıra web sitenizin içeriğinin sürekli güncel kalmasını da sağlayacaktır. Metinleri iyi düzenlenmiş, güncel ve geniş içerikli bir web sitesi için blog kullanımı önemli bir rol oynamaktadır. Kurumsal bloglar sayesinde potansiyel müşterilerinizle etkileşimli bir iletişim kurarken aynı zamanda web sitenizi güncel tutabilir ve web sitenizin Google, Yandex, Bing, Yahoo gibi arama motorlarının ilk sayfalarında çıkmasına katkı sağlayabilirsiniz.

BGR TEKNOLOJİ UYDU SİSTEMLERİ
ŞEHREMİNİ MAH. MEVLANAKAPI CAD. NO: 114/A Fatih İST

0535 697 7242 info@bgrteknoloji.com